Rozegrany został Mini Gryf Cup 2017

W miniony weekend w Hali Sportowej przy ulicy Wiatracznej rozegrany został II Ogólnopolski Turniej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców w kategorii „trójek” i „czwórek” – Mini Gryf Cup. W turnieju udział wzięły drużyny z Kołobrzegu, Koszalina, Wałcza, Gubina, Starogardu Gd., Sulechowa, Darłowa, Lęborka i Szczecinka. MKS Gryf Szczecinek reprezentowali: w kat. : „trójek” – Jakub Woźniak, Jakub Dziurdź, Cyprian Olejarczyk (Gryf I) oraz Konrad Kawa, Oskar  Sakowski, Mateusz Abrahamowicz (Gryf II), natomiast w kat. „czwórek” – Ziemowit Stach, Miłosz Sobolewski, Gabriel Łosiewicz oraz Marcel Kwak.
W pierwszym dniu zawodów chłopcy w poszczególnych kategoriach rozegrali mecze eliminacyjne w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Mecze eliminacyjne pozwoliły wyłonić najlepsze sześć zespołów w każdej kategorii, które w niedzielę rozgrywały mecze finałowe. Drużyny, które nie awansowały do finałów walczyły o dalsze miejsca.
Ostatecznie po dwóch dniach zmagań siatkarskich klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
Kategoria „trójek”:
miejsce I – PSP3 Starogard Gd. I
miejsce II – SP Katolicka Koszalin I
miejsce III – UKS Trójka Sulechów I
miejsce IV – UKS Trójka Sulechów II
miejsce V – MKS Gryf Szczecinek I
miejsce VI – SP3 Volley Gubin
miejsce VII – PSP3 Starogard Gd. II
miejsce VIII – UKS Volley Wałcz
miejsce IX – SSP1 Koszalin
miejsce X – MKS Gryf Szczecinek II
miejsce XI – SP3 Darłowo
miejsce XII – AMPS Kołobrzeg II
miejsce XIII – SP Katolicka Koszalin II
miejsce XIV – AMPS Kołobrzeg II

Kategoria „czwórek”:
miejsce I – UKS Set Starogard Gd. I (obecni mistrzowie Polski);
miejsce II – SP3 Volley Gubin
miejsce III – SPS Lębork
miejsce IV – UKS Volley Wałcz
miejsce V – MKS Gryf Szczecinek
miejsce VI – UKS Trójka Sulechów II
miejsce VII – UKS Trójka Sulechów I
miejsce VIII – UKS Set Starogard Gd. II
miejsce IX – SP Katolicka Koszalin
miejsce X – SP6 Kołobrzeg
miejsce XI – SP3 Darłowo
miejsce XII – AMPS Kołobrzeg

Wyróżniający się zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne
w kategorii „trójek” byli to: Jakub Woźniak (MKS Gryf Szczecinek), Patryk Jaszczur (Sp Katolicka Koszalin), Filip Lupa (UKS Trójka Sulechów) oraz Kacper Szopiński (SPS3 Starogard Gd.),
w kategorii „cwórek” byli to: Gabriel Łosiewicz (MKS Gryf Szczecinek), Kacper Myśków (UKS Set Starogard Gd.), Mateusz Ostrowski (SP3 Volley Gubin) oraz Ksawery Ronawski (SPS Lębork).
Każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał nagrodę rzeczową, natomiast najlepsze zespoły w każdej kategorii, oprócz nagród rzeczowych otrzymały puchary i medale.
Turniej mógł odbyć się dzięki wsparciu sponsorów: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku, SAPIK, Kaufland, Bricomarche, Intermarche, PComputer, Comdrew, Kopalnia Surowców Mineralnych Parsęcko, Nadleśnictwo Czarnobór, Producent Mebli „Metalbit” z Barwic, CSI Słowianka, Nadleśnictwo Szczecinek, Piekarnia Saturn oraz Hurtownia Spożywcza „Darex”. Serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również grupie ratowników medycznych „TAD-MED” za opiekę medyczną podczas turnieju oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji turnieju.

wiadomość i zdjęcia: Magdalena Tomczak-Szybisty – MKS Gryf Szczecinek

minigryf5minigryf4minigryf3minigryf2minigryf1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *