B Klasa: Wierzchowo liderem, pierwszy punkt Gwdy Wielkiej w derbach powiatu

Na czele rozgrywek po dwóch kolejkach jest Pogoń Wierzchowo. W derbach Gminy Szczecinek Pogoń okazała się lepsza od Sokoła Spore. Pierwszy punkt zdobył KS Gwda Wielka po remisie z Błękitnymi Gonne Małe. Po remisie w Krosinie wygrał Smak Pomorski Wilcze Laski. Rozgromił on zawodników z Ostrego Barda. Krosino z kolei po remisie u siebie doznało porażki w Boninie. Oto wyniki i szczegóły poszczególnych meczów:

Smak Pomorski Wilcze Laski – Błękitni Grodzisko Ostre Bardo 8:1 (6:0)

Bramki Smak Pomorski: Piotr Sternal-4, Patryk Butkiewicz-2, Patryk Świrski-2

Smak Pomorski: Myszak- Bryszewski, Szporak(46' Szustakowski), Świrski, Majchrzak(55' Brajer), Syposz(60' Malinowski), Butkiewicz, Piotr Sternal(80' Krzemiński), Paweł Sternal(70' Kaczor), Szkodziński, Makoś

W drugim spotkaniu ligowym zawodnicy z Wilczych Lasek wygrali z beniaminkiem tych rozgrywek dość zdecydowanie. Ponownie dobra formą strzelecka dysponuje Piotr Sternal. Król strzelców poprzedniego sezonu w A Klasie tym razem aż czterokrotnie zdołał pokonać rywala gości.

Grot Bonin – Drzewiarz Krosino 4:0 (1:0)

Drzewiarz: Chłopecki- Piotr Adasiak(46' Paszkiel), Paweł Adasiak(46' Zalewski), Bartosz Adasiak, Górniak, Krupa, Szczerba(63' Podkówka), Świątalski, Waśkowski, Wieczorek, Zaniuk

Po zdobyciu jednego punktu u siebie z jakby nie było dobrym zespołem Krosino jechało na wyjazd z myślą kolejnych punktów. Niestety goście doznali dość sporej porażki i wrócili do domów z zerowym kontem.

Błękitni Gonne Małe – KS Gwda Wielka 1:1(1:0)

Bramki: Błękitni: Wesołowski, KS: Kłos

Błękitni: Niedźwiedź- Żelazko, Kuc, Bartosiewicz(46' Syroczyński), Leszczyński, Kikun, Urbaniak, Polewski, Wesołowski, Serafin, Steffen(75' Kubiak)

KS Gwda Wielka: Pilich- Cabaj, Mazur, A. Glanc, J. Raczyński, Kłos, Budnicki, P. Raczyński, Lisaj, Czeszczewik, Obłakowski(83' Kubański)

Po gładkim zwycięstwie na wyjeździe w pierwszej kolejce Błękitni przed meczem uważani byli za faworytów tego meczu. Jednak kibice zobaczyli spotkanie w którym goście mieli ponownie wiele sytuacji a nie mogli pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy. W 40 minucie Wesołowski dał prowadzenie gospodarzom. Ewidentny błąd popełnili obrońcy gości poprzez brak komunikacji. W II połowie to zdecydowane ataki gości. Dopiero w 73 minucie Kłos doprowadza do wyrównania. Niestety mimo ciągłych ataków na bramkę Błękitnych KS Gwda Wielka tylko remisuje ten mecz. Należy również nadmienić o bardzo słabej pracy sędziego głownego wraz z asytentem biegajacym z chorągiewka nr 1.

Pogoń Wierzchowo – Sokół Spore 5:1 (2:0)

Bramki: Pogoń: Kosiński-2, Catewicz-2, Walczak, Sokól: Kućma(k)

Pogoń: Pacholczyk- Sypko, Biesiada, Catewicz, Czubaszek(53' Walczak), Guła, B. Jabłoński( 54' Baltaziuk), Klepczarek, Kosiński(72' Ł. Bujnowski), Łuczejko(60' Hłek), Polanowski(62' P. Jabłoński)

Sokół: Kulikowski- Leśniak(60' Milke), Chołota, T. Dorc, D. Dorc, Kijewski(75' S. Kałaczyński), Łobudziński(67' Czajkowski), M. Bujnowski(70' P. Staciwa), B. Kałaczyński, A. Dykas, Kulikowski, Kućma

W optymalnym składzie gospodarze przystąpili do wczorajszego spotkania, w wyjściowej 11-stce nastąpiły trzy zmiany względem poprzedniego meczu. Jak się okazało później, były to strzały w dziesiątkę. Pogoń, podobnie jak w Zegrzu Pomorskim, od początku ruszyła do ataku. Już na początku meczu, po wrzutce Sypki, Tomasz Kosiński znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, tym razem lepszy był bramkarz Sokoła. Chwilę później, w 5 min. faulowany w polu karnym był Kosiński. Karnego na bramkę zamienił Kamil Catewicz otwierając wynik spotkania. Po bramce Pogoń nie zwolniła tempa. Po chwili zrobiło się już 2:0. Po podaniu Łuczejki, fantastycznym strzałem z 25 m. z pierwszej piłki popisał się Tomasz Kosiński podwyższając prowadzenie naszego zespołu. W kolejnych minutach pierwszej połowy mecz się wyrównał, jednak dobra organizacja gry gospodarzy nie pozwoliła na stworzenie większego zagrożenia pod naszą bramką. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, na przerwę schodziliśmy z dwubramkową zaliczką. Tuż po przerwie znów błysnął prawdopodobnie najlepszy zawodnik tego spotkania Tomasz Kosiński, który po podaniu Biesiady znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości pewnie umieszczając piłkę w siatce. Chwilę później mieliśmy już 3:1. Po faulu w pole karnym Kamila Pacholczyka, 11-stkę dla gości wykorzystał Łukasz Kućma. W 51 min. boisko opuścił Łuczejko, którego zastąpił Walczak. Minutę później po groźnym faulu obrońcy gości kontuzji doznał Bogusław Jabłoński, który opuścił plac gry. W jego miejsce pojawił się Baltaziuk. W 59 min. zrobiło się już 4:1, prostopadłe podanie Czubaszka wykorzystał Łukasz Walczak, ładnym lobem pokonując bramkarza Sokoła. W następnych minutach Pogoń dokonywała kolejnych zmian. Boisko opuścili Czubaszek, Polanowski oraz Kosiński. W ich miejsce pojawili się Hłek, Bujnowski oraz P. Jabłoński. W ostatnich 15 minutach gry, podwyższyć wynik mógł jeszcze Walczak, jednak piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek. W 86 min. Kamil Catewicz minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki ustalając wynik spotkania na 5:1. Derby dla Pogoni ! Podsumowując, bardzo pewne zwycięstwo, dobra organizacja gry w obronie , skuteczność pod bramką rywala. Kolejne spotkanie, w którym zdobywamy pięć bramek. Tym razem niestety nie udało się zachować czystego konta, mimo to, zwycięstwo bardzo okazałe, tym bardziej cieszy bo odniesione w pojedynku z odwiecznym rywalem.