Błonie ogrywają Głaz

        Głaz Tychowo był jak sie okazało ostatnim rywalem piłkarzy Błoni Barwice w meczach towarzyskich przygotowujących zespół do rundy jesiennej Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Kotwica II Kołobrzeg, która miala grać w przyszła sobotę z Błoniami sparing niestety go odwołała.  Piłkarze Błoni pokonali swoich rywali wynikiem 3-0. Mimo mocnego składu Barwiczanie zagrali średni mecz w którym straszną bolączką były wykańczanie ostatnich podań w polu karnym Tychowian. Zdecydowanie brakowało dziś szczęścia i skuteczności podopiecznym Pawła Drozdowskiego. Cieszyć może zachowane czyste konto bramkarzy Błoni, ale prawdę mówiąc sytuacji podbramkowych przyjezdnych mógłbym policzyć na palcach jednej dłoni. Barwiczanie mają w nogach kolejny mecz sparingowy i musimy mieć nadzieje że odpowiednia forma przyjdzie na pierwsze starcie ligowe które nadchodzi wielkimi krokami, bo już za 8 dni (następna środa).
        W pierwszej odsłonie goli nie obserwowaliśmy ale najdogodniejsze okazje do strzelenia bramek miał nasz najlepszy strzelec Wojciech Gersztyn. W 10 minucie bardzo dobrą okazję miał Gersztyn ale w sytuacji w której miał już prawie pustą bramkę uderzył nad nią. W 25 minucie Gersztyna ładnym prostopadłym podaniem obsłużył zawodnik testowany a Wojtek będąc sam na sam z bramkarzem uderzył obok słupka. W ostatniej akcji przed przerwą w dogodnej pozycji w polu karnym był Wojtek ale tu również zabrakło mu skuteczności i ostatecznie jego uderzenie obronił Sędzicki. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 58 minucie. Za pola karnego na uderzenie zdecydował się Wojciech Łaniucha, jego mocne uderzenie przed siebie wybija bramkarz z Tychowa a w odpowiednim miejscu znalazł się Gersztyn który pewnie wpakował piłkę do siatki strzelając swojego pierwszego gola w meczu. W 73 minucie faulowany w polu karnym został Marek Bernaciak i on sam podszedł do jedenastki którą pewnie wykonał. Wynik meczu w 85 minucie ustalił Gersztyn. Akcja podobna do tej w której strzeliliśmy pierwszego gola. Za pola karnego Łaniucha mocnym strzałem trafia w poprzeczkę, piłka w pole karne spada pod nogi Gersztyna który na dwie próby pokonał bramkarza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Błoni 3-0.

Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk – Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Kreft, Zawodnik Testowany, Łukasz Mikołajczyk – Wojciech Łaniucha, Patryk Kowalczyk, Hubert Skwarek, Marek Bernaciak – Wojciech Gersztyn, Zawodnik Testowany
Ponadto grali : Kacper Tomaszewicz, Zawodnik Testowany, Daniel Buszowiecki, Mirosław Mikelczuk

wiadomość: http://www.bloniebarwice.vgh.pl/news.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *