Dobra passa Wilczych Lasek, ponowne zwycięstwo Pogoni

Już ósmą kolejkę zmagań ligowych maja zespoły A Klasy w grupie III. Dobrą passę podtrzymują zawodnicy Smak Pomorski Wilcze Laski. Również kolejne zwycięstwo odniosła Pogoń Wierzchowo. Oto wyniki, składy i strzelcy bramek z niedzieli 22 października:

Pogoń Wierzchowo – Graf Bukówko 4:3(3:2)

Bramki dla Pogoni: Marcin Kakao- 2, Roman Boderek, Bogusław Jabłoński

Pogoń: Pacholczyk- Wójtowicz, Polanowski, Łuczejko(65' Biesiada), Kakao(86' Pietrzak), Kosiński, P. Jabłoński, B. Jabłoński, Boderek, Czubaszek, Hłek(58' Walczak),

Sędziowie: Hubert Nowik – Zygmunt Getler, Dariusz Kosecki

Drugie zwycięstwo osiągnęli zawodnicy Pogoni. Tym bardziej cieszą punkty, że zdobyte po ciężkiej walce i bramka strzelona 8 minut przed końcem spotkania. Ponownie dwie bramki strzelił Marcin Kakao.

KS Gwda Wielka – Gryf Dobrowo 1:3(0:0)

Bramka dla KS Gwda Wielka: Adam Zieliński

KS Gwda Wielka: Przybyłko- Czarnecki, Błanek, Kinic, Kłos, Husejko, Raczyński, Oleksów, Pilich, Zieliński, Obłąkowski

Sędziowie: Fiedurek, Rak, Bolczyński

W 3 minucie Husejko mógł otworzyć wynik meczu. Oddał jednak strzał niecelny piłka poszybowała nad poprzeczką. W 6 minucie również Husejko oddaje strzał na bramkę lecz piłka trafia w słupek. Do przerwy goście nie stworzyli tak klarownych sytuacji. Jeszcze Czarnecki w 39 minucie uderza piłkę głową i futbolówka odbija się od poprzeczki. W II połowie gospodarze mają dobry początek i w 53 minucie Zieliński lobuje bramkarza a piłka znajduje się w bramce gości. Gryf rzucił się do ataków i w 65 minucie pada wyrównanie. 1:1. W 74 minucie gospodarze strzelają bramkę jednak zawodnik z Gwdy był na spalonym i sędzia nie uznaje gola. Gospodarze chcieli wygrać za wszelka cenę. Goście kontrowali i w 80 minucie strzał zawodnika z Dobrowa i piłka znajduje się w siatce . 1:2 dla gości. W doliczonym czasie gry Gryf zdobywa jeszcze trzecia bramkę po błędzie obrońców gospodarzy. Mecz mógł się podobać . Oba zespoły zagrały bardzo dobre spotkanie.

Sokół Spore – Głaz Tychowo 1:3(0:0)

Bramka dla Sokoła: Maciej Leśniak

Sokół: Łochowicz- M. Bujnowski(78' Plister), Łobudziński, Leśniak, Klepczarek, B. Kałaczyński, Kijewski, T. Dorc, D. Dorc, Ł. Bujnowski, W. Bujnowski

Sędziowie: Michał Skórka – Zdzisław Ogórek, Paweł Białek

Zespół ze Sporego choć prowadził po bramce Leśniaka w 58 minucie to jednak musiał uznać wyższość zespołu z Tychowa. Głaz do tej pory nie przegrał w tej klasie rozgrywkowej i jest liderem w tabeli tego sezonu.

Smak Pomorski Wilcze Laski – Błękitni Gonne Małe 5:3(1:1)

Bramki: Smak Pomorski: Piotr Sternal-3, Paweł Sternal, Arkadiusz Majchrzak, Błękitni: Łukasz Gattner, Ireneusz Polewski, Mariusz Zdeb

Smak Pomorski: M. Myszak- Świątek, Zelent, Malinowski, Szkodziński, Piotr Sternal, Paweł Sternal, Makoś, Bryszewski, Majchrzak, K. Syposz

Błękitni: Niedźwiedź- Serafin, Gattner, Żelazko, M. Zdeb, Bartosiewicz(70' Kamiński), Kuc, Polewski, Suprun, Urbaniak, Wesołowski

Sędziowie: Dawid Lewandowski – Paweł Kowalski, Marcin Świerszcz

Dobra dyspozycja strzelecka Piotrka Sternala ponownie pozwoliła zwyciężyć drużynie z Wilczych Lasek. Zdobył on ponownie hattricka. Dzięki zwycięstwu Smak Pomorski umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek.