Grom Turowo walczył w Starogardzie Gdańskim

Po niespełna 10 godzinach, od trudnego spotkania ligowego ZOZKosz w starszej kategorii wiekowej U16, kadetki Gromu podążały na dwa mecze ligowe Mat Bet Ligi B do Starogardu Gdańskiego. Trudy zmagań wieczornej – piątkowej walki były widoczne w obydwu sobotnich spotkaniach. W sobotę 18 listopada 2017 po przejechaniu 150km, w pierwszym meczu do przerwy graliśmy dość nierówno. Dopiero w drugiej połowie, mówiąc kolokwialnie żargonem piłkarskim – zepchnęliśmy Jedynkę Lębork do defensywy, choć zwycięstwo nad zespołem Beaty Ugodowskiej nie przyszło nam łatwo.

UKS JEDYNKA Lębork  36 : 60  GKS GROM Turowo (10:15; 10:8; 10:12; 6:25)

Dla GROMu:  Komorska Izabella 11, Tomaszewska Eliza 10, Tiede Narina 9, Maciukiewicz Adrianna 9, Nocek Julia 8, Zelmanowska Alicja 7, Sławińska Martyna 4, Sobolczyk Martyna 2.

Po krótkiej przerwie między meczami – w drugim spotkaniu, swoje pierwsze punkty zdobywamy dopiero po pięciu minutach gry. Pierwszą odsłonę przegrywamy wysoko, w kolejnych dwóch grając na remis. W czwartej kwarcie zespół prowadzony przez Ewę Janowicz „dociska gaz” i wykorzystując nasze wyraźne  zmęczenie, wygrywa na swoim parkiecie różnicą 29 punktów. Ciężko się odnieść do wyników sobotnich zmagań, zwłaszcza drugiego meczu. Całkiem inaczej powinien on wyglądać, gdy spotkamy się w pełni sił –  i „na świeżości” – z pewnością będziemy mieli więcej argumentów – zarówno w obronie jak i ataku, brawa za walkę dla wszystkich Zwycięzców i Pokonanych tego dnia. Częściowo jestem zadowolony z obrazu gry, wiedząc, że więcej tego dnia nie mieliśmy z czego ugrać – kończy relację trener zespołu Marcin Gurtatowski.

SKS STAROGARD Gdański  69 : 40  GKS GROM Turowo  (23:4; 13:13; 13:10; 20:13)

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 10, Maciukiewicz Adrianna 9 (1×3), Nocek Julia 8, Komorska Izabela 5, Tomaszewska Eliza 4, Tiede Narina 2, Kowalik Joanna 2.