Hubertus i Wiarus oddalili się od awansu choć jeszcze mają szansę

Hubertus Biały Bór oraz Wiarus Żółtnica zremisowały swoje spotkania i plasują się na trzeciej i czwartej pozycji. W bezpośrednim pojedynku lepszy jest Wiarus i on zajmuje trzecią pozycję. Na uwagę zasługuje kolejne zwycięstwo Zawiszy oraz zdecydowana wygrana Orła w derbach gminy . Oto szczegóły meczów naszych zespołów w Klasie Okręgowej Południe w dwudziestej siódmej kolejce:

Orzeł Łubowo – Pionier 95 Borne Sulinowo 4:0(2:0)

Bramki dla Orła: Kierzkowski-2, Grusiecki, Szwałek

Orzeł: Szymek- Taczko, Bakiewicz, Boderek(85' H. Krzysztofiak), Czubik,Gajewski(46' Grusiecki), Kierzkowski, Ochocki(75' P. Krzysztofiak),Pawlak, Przymeński(65' Dygas), Szwałek,

Pionier 95: Czerwiński- Filipiak, Gałka, Jakubowski,Kuźniarski, Michalak(20' Pater), Ł. Pacho, P. Pacho, Pawłowski, Szatkowski, Zaborowski

Sędziowie: Stasiak, S. Basiejko, Ogórek

W ostatnim meczu sezonu Orzeł Łubowo pokonał w derbach Gminy Borne Sulinowo Pioniera 95 4:0. Orzeł tym meczem zakończył rozgrywki oraz udaremnił dalszą walkę rywali w utrzymaniu w tej klasie rozgrywkowej. Po tym spotkaniu goście nie mają szans wyprzedzić kolejnej drużyny i w sezonie 2017/2018 będa grać o szczebel niżej czyli w A Klasie.

Zawisza Grzmiąca – Sokół Suliszewo 4:2( 2:0)

Bramki dla Zawiszy: Kamil Catewicz- 3, Bartosz Barcewicz

Zawisza: Jabłoński- B. Barcewicz, Batagowski(70' Margol), Bator(46' Kozłowski), Betański(55' Rumiński), Catewicz, Chołuj, Kowalczuk, Sękulski, Śliwka(55' Szafrański), Ziętara

Sędziowie: Wołejszo, E. Basiejko, M. Skórka

Drugi mecz pod rząd wygrał Zawisza Grzmiąca. Tym razem pokonał u siebie Sokół Suliszewo. Hattrikiem popisał sie Kamil Catewicz, który ma już w tym sezonie na swoim koncie czternaście bramek i jest piatym strzelcem ligi.

Drzewiarz Świerczyna – Wiarus Żółtnica 2:2 (2:0)

Bramki dla Wiarusa:  Damian Bengsz, Pawe Wasilewski

Wiarus: Bojar- Adamowicz, Aleksandrzak, Droszcz, Pawelec, Pietras, M. Rychter, K. Rychter(70' Bengsz)Staciwa, Stępień, Paweł Wasilewski

Sędziowie: Radzimski, Stateczny, P. Gniffke

Remis uzyskał zespół z Żółtnicy na trudnym terenie w Świerczynie. Do przerwy Wiarus przegrywał 0:2 i zdołał to wyrównać w drugiej połowie. W 70 minucie na boisku pojawił się Damian Bengsz i pięć minut później strzelił bramkę kontaktową. Wyrównanie padło w 90 minucie za sprawą Pawła Wasilewskiego. Remis pozwolił jeszcze zespołowi gości myśleć o awansie. W ostatnim meczu muszą pokonać Calisię i liczyć na potknięcie Sadu Chwiram.

Sad Chwiram – Hubertus Biały Bór 1:1(0:0)

Bramka dla Hubertusa: Krzysztof Guzowski(k)

Hubertus:Karkut- B. Borowicz, Rosik, Boczek(90' Onyszczuk), Pogorzelski, Kopiszka, Szcześniak, Brzóskiewicz, Grudziński, Kielar, Guzowski

Sędziowie: P. Gniffke, Getler, Stateczny

Choć w mocno okrojonym składzie to Hubertus zagrał jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. Do przerwy zawodziła skuteczność i zamiast goście wygrywać to tylko remisowali bezbramkowo. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą i w 50 minucie goście tracą bramkę. Przewaga w grze dalej należała do Hubertusa. W 65 minucie goście zaczynają grać w dziesiątkę. Czerwona kartka dla Kielara po dwóch żółtych. Gra białoborzan sie nie zmienia. Ciagłe dążenie do zmiany rezultatu przynosi sukces w 90 minucie. Zawodnik gospodarzy zagrywa piłkę ręką i sędzia dyktuje rzut karny, który Guzowski zamienia na bramkę. Remis niestety oddala gości od awansu. Wszystko bedzie zależeć od innych wyników nie tylko od wygranej Hubertusa w ostatniej kolejce.