Mechanik bliżej awansu, w Wierzchowie czerwono

W trzynastej kolejce doszło do rozegrania dwóch meczów derbowych Gminy Szczecinek. Mechanik Turowo podejmował Smak Pomorski Wilcze Laski a Pogoń Wierzchowo Sokół Spore. Oto wyniki, składy i strzelcy bramek ,, naszych'' zespołów z powiatu szczecineckiego:

Mechanik Turowo – Smak Pomorski Wilcze Laski 4:2 (2:1)

Bramki: Mechanik: Damian Serafin,  Adam Śpiewakowski, Paweł Bugaj, sam., Smak Pomorski: Piotr Sternal

Mechanik: Czwar(80' K.Bąk)- Pabian, Matejko, P. Bugaj(85' M. Bąk), Dobrosielski, Góra, Łacny, Ludwiczak, Małecki(75' Mieszała), Serafin, Śpiewakowski

Smak Pomorski: Trakul- Butkiewicz(46' K. Syposz),Majchrzak, Makoś,Myszak, Pi. Sternal, Paw.Sternal,Szkodziński,Szustakowski, Turski, Węgrzyn

Sędziowie: Kwiatkowski, Fiedurek, A. Zdanowski,

Dość znaczna grupa kibiców w niedzielne południe oglądnęła dobre widowisko w wykonaniu Mechanika i Smaka Pomorskiego. Mecz dośc szybko bo już w 11 minucie rozpoczął sie strzeloną bramką przez gości. Piotr Sternal wykorzystał niezdecydowanie obrońcy oraz bramkarza gospodarzy. Mechanik próbował wyrównać i za sprawą ładnego strzału Serafina w 23 minucie jest 1:1. W 31 minucie rzut wolny dobrze wykonuje Śpiewakowski i gospodarze wychodzą  na prowadzenie. W II połowie turowianie kontrolują grę co przychodzi im łatwiej od 70 minuty. W tym czasie gry czerwoną kartką ukarany zostaje zawodnik gości Krzysztof Turski za drugą żółtą. W przeciagu dwóch minut w 72 samobójcza i w 74 Bugaj wynik już jest 4:1. Jeszcze Piotr Sternal w 85 minucie zmniejsza rozmiary porażki. Tym zwycięstwem Mechanik umocnił się na prowadzeniu i zrobił kolejny krok do awansu o klasę wyżej. 

Pogoń Wierzchowo – Sokół Spore 2:2 (1:1)

Bramki: Pogoń: Kamil Sypko-2, Sokół: Łukasz Skóra, Wojciech Włodarczyk

Pogoń: Konopiński- Biesiada, Boderek, Czubaszek, B. Jabłoński, Kosiński, Milke(75' Wedda), Pietrzak, Sypko, Tomczak,Wójtowicz(50' Hłek)

Sokół: Dygas- Bujnowski(70' Łochowicz), Chołota, T. Dorc, D. Dorc, Guła, Kijewski, Klepczarek, Leśniak, Skóra(80' Kałaczyński), Włodarczyk

Sedziowie: D. Mazur, Stateczny, Misiarz

Aż cztery czerwone kartki pokazał sędzia główny w meczu Pogoni z Sokołem. Trzy dla gospodarzy( 1 bezpośrednio, dwie po żółtych), jedna dla gości( bezpośrednio). Jak przystało na mecz derbowy był to jak widać mecz walki oraz nie przebierania w konsekwencjach jakie z tego wynikną.

KS Gwda Wielka – Głaz Tychowo 1:2(1:0)

Bramka dla KS Gwda Wielka: Jarosław Czarnecki

KS Gwda Wielka: Suchanowski- Glanc(70' Woźny), Błanek, Cabaj, Obłakowski, Budnicki, Fijołek, Zielinski(75' Kujawski), Kinic, Pilich, Czarnecki

Sędziowie: Jeszke, Więcek, Kac. Szumert

Już w 1 minucie gospodarze prowadzą 1:0. Niezdedcydowanie obrońców gości wykorzystałJarosław Czarnecki. Do przerwy mecz był z lekką przewaga gości. W II połowie Głaz wyszedł z zamiarem wygrania tego spotkania i wykorzystał błędy Gwdy aby to zrobić.Dwie bramki strzelone w 49 oraz 74 minucie dały zwycięstwo gościom. Próby wyrównania wyniku przez gospodarzy nie przyniosły efektu.

Mechanik II/Iskra Kłanino – Błękitni Gonne Małe 4:2 

Pozostałe wyniki:Grot Bonin – Graf Bukówko 3:1.W tabeli prowadzi Mechanik z 34 pkt., Sokół jest szósty z 14 pkt., po 13 pkt mają Gonne Małe i Wilcze Laski i zajmują siódmą i ósmą pozycję, z 6 pkt.KS Gwda Wielka jest dziesiąta a tabelę zamyka Pogoń z 4 pkt.

zdjęcia z meczów Mechanik Turowo – Smak Pomorski Wilcze Laski oraz KS Gwda Wielka – Głaz Tychowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *